ÜRETİCİLER ÇİLEK İLE GÜLDÜ

0
4
FINDIK

ÜRETİCİLER ÇİLEK İLE GÜLDÜ

Ordulu üreticilerin yüzünü çilek fideleri güldürdü. Üreticilere ek gelir için dağıtılan çilek fideleri açmaya başladı.

Ordulu üreticilerin yüzünü çilek fideleri güldürdü. Üreticilere ek gelir için dağıtılan çilek fideleri açmaya başladı. Ordu Büyükşehir Belediyesinin yaptığı açıklamada ”ÇİLEK  ÜRETİMİNİ GELİŞTİRME” projesi kapsamında fındık üreticilerinin gelirlerine ek gelir sağlayacak proje kapsamında yaklaşık 240 bin çilek fidesinin dağıtıldığı bildirildi.

Proje kapsamında ekonomik kazancın arttırılması sağlanacak. Belediyenin yaptığı açıklamada şunlar belirtildi. ”Son yılların popüler tarım ürünlerinden çilek ürününün üretilmesi ve geliştirilmesi kapsamında oluşturduğumuz proje ile üreticilerimize ek gelir sağlayacak 240 bin adet çilek fidesinin dağıtıldığı ve şu ana kadar dağıtılan fidelerden yaklaşın olarak 1 ton ürün elde edilirken, çiftçilerimizin gelirine katkı sağlanmış oldu.

Yapılan açıklamada 2015 yılında 420 bin fide ve geçen sene için 200 bin fide dağıtımın yapıldığı 3 yıl için toplam 860 bin fide dağıtımı yapıldığını açıkladı.

Belediyenin beklenen verimin sağlandığını bildirdiği açıklandı. Ve hava şartlarının iyileşmesi sonucu kasım ayına kadar ürün alınabileceğini bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here