TMO YENİ SEZON ALIM YAPACAK MI ?

0
4
1027053536023

TMO YENİ SEZON ALIM YAPACAK MI ?

Toprak Mahsulleri ofisi (TMO) serbest piyasanın önüne geçmek için fındık alımlarına başladığını duyurmuştu.

Toprak Mahsulleri Ofisi’ nin  piyasaya girip 2016 yılı için fındık almaya başlaması 2017 yılı için de fındık alıp almayacağı akıllarda soru işareti getirdi.

Eski Ordu Ziraat Odası Başkanı Onur Şahin bu konuyla ilgili açıklamada bulundu.

2016 yılı ürünü için alıma başlayan TMO’ nun 2017 yılı ürünleri için alımlara başlanacağı henüz netlik kazanmadı.

Eski Ordu Ziraat Odası Başkanı Onur Şahin TMO’ nun fındık alıp almayacağı ile ilgili sorunları Ordu milletvekillerine sordu.

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahram geçtiğimiz günlerde Toprak Mahsulleri Ofisi’ nin Temmuz ayından sonra alımlara başlanılacağına dair duyumların olduğunu belirtti.

Ordu Ziraat Odası Başkanı Onur Şahin bu sorunun cevabını bölge milletvekillerinin vermesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Onur Şahin Toprak Mahsulleri Ofisinin 2016 yılı ürününü aldığını ve 2017 ürününün alacağı ile ilgili bilginin olmadığını söyledi.

Onur Şahin TMO’ nun 2017 yılı ürünü alının alınmayacağı sorgulanmalı ve fiyatlarda revize edilmesi gerektiğini söyledi.

TMO’ nun 2017 yılı için fındık alıp almayacağını bölge siyasetçilerinin de açıklaması yapması gerektiğini söyleyen Onur Şahin eğer bu sorulara açıklık getirilmez ise 2017 yılında fındık üreticileri için sıkıntı yaşayacağını söyledi.

Onur Şahin TMO’ nun 2017 yılı alımları için açılama yapmasını gerektiğini söyledi ve bu açıklamanın üreticiler için önemli olduğunu söyledi. Eğer açıklama gelemezse üreticiler fiyatlar konusunda tedirgin olacağını söyledi.

Onur Şahin Ünye Ziraat Odası Başkanının bu duyumlar ile ilgili açıklık getirmesi  gerektiğini söyledi ve siyasetçilerin açıklamaları piyasayı rahatlatacağını sözlerine ekledi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here