Tekelleşmeyi Kaldıracağız!

0
4

Fındık üretimi ve fındık fiyatları ile alakalı spekülasyonların eksik olmadığı ülkemizde Hükümet yetkililerinde fındık ile ilgili açıklama geldi. Hükümet fındık konusunda çalışma başlatıyor. AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, fındıkta tekelleşmeyi ortadan kaldıracaklarını belirterek, “Başbakan Binali Yıldırım ve bölge milletvekilleri tekrar toplanarak bu meseleyi değerlendireceğiz.”

Hükümetten Fındık İçin Önlem Paketi

Hükümet fındık için yeni bir önlem paketi hazırlıyor. AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Afyon’da yapılacak milletvekilleri istişare toplantısında bölge milletvekilleriyle bu konuyu görüşeceklerini söyledi.

Hükümet olarak her zaman fındık üreticisinin yanında olduklarını ifade eden Milletvekili Gündoğdu, “Fındık üreticisine sadece Ordu’da 350 milyon lira destek sağlıyoruz. Piyasada bu konuda bir dengesizlik söz konusu. Son zamanlarda fiyatlar hızla aşağı doğru seyrediyor.. Fındıkta tekelleşmekten dert yanılıyor. Tekelleşmenin önüne geçilmesi için yapılması gereken ne varsa yapılacaktır. Tekelleşmeyi kaldıracağız. Fındığın bu durumda olmasının tek sebebi var. O da tekelleşme.”

Önümüzdeki hafta sonu Afyon’da AK Parti Milletvekillerinin istişare toplantısı olduğunu hatırlatan Gündoğdu, “Burada bölge milletvekilleri olarak fındıkta tekelleşmeyi önleyecek ve alınacak diğer tedbirleri görüşmek için Başbakanımız Binali yıldırım ve Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş ile bir toplantı düzenleyeceğiz.” dedi.

kaynak:orducu.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here