Sakarya’da 67 Göçmen Yakalandı

0
3
Sakarya’da 67 Göçmen Yakalandı

Sakarya’nın  Akyazı ilçesi D-100 Karayolu kenarında 67 mülteci kaçak göçmen yakalandı.

Edinilen bilgilere göre,  Ağrı’dan tırın dorsesi içerisinde  Ankara’ya gitmek ümidiyle yola çıkan kaçak 67 göçmen  Akyazı ilçesi D-100 Karayolu kenarında bir petrol ofisine bırakıldı. Kaçak göçmenleri gören çevredeki esnaf, olay yerine jandarma ekiplerini çağırdı.  Jandarma ekiplerinin geldiğini fark eden mülteciler çevredeki tarlalara kaçtı.  Jandarma ekipleri yakaladığı kaçak göçmenleri ekip arabasıyla kullanılmayan petrol ofisine getirdi. Aralarında kadın ve çocukların bulunduğu Afgan,  Pakistan ve Özbek uyruklu olan 67 mülteci jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

Toplamda 175 kişi olduklarını söyleyen gruptaki bir mülteci  Ağrı  Doğubeyazıt’tan  Ankara’ya gitmek için tırın dorsesi içinde yola çıktıklarını kaydetti. Kaçak göçmenlerin tır şoförüne kişi başı bin 500 dolar vererek yola çıktıkları öğrenildi. Yakalanan kaçak göçmenler  Akyazı Belediyesi’ne ait otobüsle  Akyazı  Jandarma Komutanlığına getirildi.  Akyazı İlçe  Jandarma Komutanlığında yapılacak olan işlemlerin ardından kaçak göçmenlerin  Sakarya İl Göç İdaresi’ne teslim edileceği öğrenildi.

Öte yandan  Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve  Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı olay yerine giderek bizzat incelemelerde bulundu. – SAKARYA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here