PAZARA YAKLAŞIK 321 BİN TON FINDIK

0
8
findik-fiyatlari-1

PAZARA YAKLAŞIK 321 BİN TON FINDIK

Dünyada fındık üretiminin başında bulunan Türkiye’de fındık fiyatları hakkındaki tartışmalar sürerken bu yılki 6 aylık fındık ihracatı açıklandı.

Güzel ülkemizde önemli geçim kaynaklarından biri olan fındık son zamanarda üreticisini üzerken diğer yandan ise bu yıl tekrardan umut kaynağı oldu.

Üreticimiz dört gözle fındık fiyatlarının artmasını beklerken OTB (ORDU TİCARET BORSASI) tarafından yapılan açıklamaya göre, bu sezonun ilk 6 ayında yaklaşık olarak 322 bin ton fındık ihracatı gerçekleşti.

Ordu Ticaret Borsasının resmi internet sitesinden yapılan resmi açıklamaya göre üretciden tüketiciye en fazla fındık satışı Sakarya’da gerçekleşti.

Ülkemizin güzel illerinden birisi olan Sakarya’da üreticiler tarafından tüccarlara toplamda 90 bin ton kabuklu fındık satışı gerçekleşti.Ordu da ise 63 bin ton Ordudan sonra ise Düzce geliyor.

Diğer illerimizdeki fındık satışı aşağıda belirtilmiştir.

screenshot_2

Fındık fiyatları hakkındaki en güncel bilgileri siz değerli okuyucularımız için en doğru en güncel şekilde ve en güvenilir kaynaklar yardımıyla sitemizde yayınlamaktayız. Sizler için günlük fındık fiyat listemize ulaşmak için sitemizde bulunan fındık fiyatları kısmından bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here