Nurittin Karan : Serbest Piyasada 2017 Fındık Fiyatları Artacak

0
5
findik

Uzun süredir beklediğimiz ve bir çok kişinin bildirdiği ancak henüz gerçekleşmeyen fındık fiyatları artışına en son sözü Nurittin KARAN (Giresun Ziraat Odası Başkanı) söyledi ve 2017 fındık fiyatları serbest piyasalarda artması şeklinde beklentileri olduğunu dile getirdi.

Piyasalarda sürekli değişiklik olduğunu ve 2017 yılına girerken 12 liradan işlem göreceğini söyleyen karan yeni yılın girmesi ile fındık fiyatları artış beklentileri gösterdiğini söyleyen KARAN sözlerine devam ederken 2017 yılında baya bi fındık ihtiyacı olacağını beyan etti.

Fındık Yetmeyecek!

Her yıl başında bir süre fındığın ihraç edilmesi sekteye uğrar ve bir süre sonra talep daha çok artar, bu sürekli yaşanan bir durumdur ve bu durumun bu yıl içerisinde de aynı şekilde olmasını bekliyoruz, ayrıca rekoltelere göz attığımız da üreticimizin elinde ki fındık bile yetmeyecek bu da fiyatlara olumlu olarak artış yaşanmasını kaydedeceğiz.

Fındık İstikrarsızlığı Hakkında Devlet Büyükleri Bilgilendirildi

Altınordu Ziraat Odası Başkanının göreve gelmesiyle devlet büyüklerine yaptıkları sunumların bir an önce sonuç göstererek 2017 fındık piyasalarını olumlu şekilde etkileyerek oynanan oyunları bir an önce bertaraf ederek üreticinin hakkına sahip çıkılması beklenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here