KOSGEB’den KOBİ’lere KREDİ FAİZİ DESTEĞİ

0
3
asd

KOSGEB’den KOBİ’lere KREDİ FAİZİ DESTEĞİ

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Ülkemizde, yakın coğrafyamızda ve dünyada son dönemde yaşanan olaylar, iç ve dış kaynaklı gelişmeler nedeniyle sıkıntı yaşayan KOBİ’lerimize yönelik olarak ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi amacıyla “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulaması planlandığını açıkladı.
KOSGEB Başkanı BİÇER, “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” programından faydalanabilmek için yapılması gereken ilk şartın ise KOSGEB veri tabanına kayıtlı beyannamelerinin güncel olması gerektiğini söyledi.
Başkan Recep Biçer, programdan yararlanmak isteyen bütün KOBİ’lerin bir an önce KOSGEB veri tabanına ücretsiz kayıt yaptırmaları gerektiğinin önemle altını çizdi.
KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limitinin 50.000TL olacağını ve bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını belirterek, kredi vadesinin ise, ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay şeklinde faizsiz olacağını açıkladı.
Programdan yararlanmak isteyen KOBİ nitelikli üyelerimizin öncelikle KOSGEB veri tabanındaki kayıtlı beyannamelerini güncellemeleri ya da ücretsiz yeni kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here