KAVRULMUŞ FINDIK 60 TL

0
5
e

KAVRULMUŞ FINDIK 60 TL

Güzel ülkemizde bu günlerde üreticilerimizin isyanını neden kimse duymuyor. Fiyatlar neden hak ettiği değeri alamıyor, ilerleyen günlerde fındık fiyatları yükselecek mi ? Peki neden fiyatlar yükselmiyor işte burada üreticimizin de suçu var suçu ne derseniz eğer tabiki emanet fındık üreticilerimiz fındıklarını emanet vermezlerse fındık en azından tatmin edecek fiyatlara yükselebilir. Her şey bir yana pazardaki kavrulmuş fındıklar cep yakıyor.

Trabzon’da kuru yemiş satan Yıldız soy isimli esnaf fındık fiyatını değerlendirdi: “Fındıkta son zamanlardaki düşüşle beraber kilosunu 60 TL satıyoruz. Bugün fiyatlarda dalgalanma var. Fakat ne olursa olsun bu sezon fiyatlar 50 TL’den aşağıya düşeceğini tahmin etmiyorum. Fiyat uygun olduğu zaman vatandaşın cebine hitap etiğiniz zaman satışımız artıyor. İç piyasada hediyelik olarak fındık kullanılıyor. Diyerek sözlerine son verdi.

Gelecek günlerde yapacağımız etkinlik ile üreticilerimizin sesini duyurmayı planlıyoruz. Sizlerde bize destek olarak sesimizi gereken yerlere iletebiliriz. Ve fındığın gerektiği değerini alacağına inanıyoruz. Desteklerinizi esirgemeyiniz.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here