Fındık Yağı Nerelerde Kullanılır

0
9
fındık yağı

Fındık Yağı Nerelerde Kullanılır

Artık hazır gıda maddelerinin hayatımızın içerisine yerleşmesinden sonra sağlıklı beslenmek önemli bir problem haline dönüştü.

Özellikle dışarıda tüketilen hazır yemeklerde kullanılan trans yağ sağlığımıza olumsuz etkenlere yol açabiliyor.

Ayçiçek yağının her yıl daha pahalı olmasından dolayı artık çeşitli yağlar market raflarından yerini almaya başladı.

Omega, kanola ve aspir derken çeşitli çeşitli kaynağı ve hangi ürünlerden yapıldığı belirli olmayan birçok sıvı yağ türünü yemeklik yağ olarak kullanmaya başladık. Evde yaptığımız yemeklerde bile artık lezzet ve kalite problemi yaşıyoruz.
Ayçiçek yağı diğer yemeklik yağ türlerine göre daha sağlıklı olsada ayçiçek yağında da daha lezzetli ve sağlıklı yemeklik yağlar bulunuyor. Zeytinyağı ve fındık yağ bunlarından en başında geliyor.

Özellikle fındık yağ her türlü yemekte kullanılabiliyor ancak fındık fiyatları geçmiş dönemlere göre biraz artış gösterdiğinden dolayı litre fiyatı neredeyse aylık ayçiçek yağı tüketimimize karşılık geliyor.

FAYDALI FAKAT PAHALI

Fındık yağı aslında ne kadar pahalı olsa bile mutlaka satın alma gücü olanlar tarafından tercih edilmelidir.

Fındık yağını mutfakta her tür yemekte, salatada ve kızartmada kullanabilirsiniz özellikle kızartma türlerinde fındık yağı kızartma yemeğini bile zararlı olmaktan çıkarıyor faydalı bir besine dönüştürüyor.

Özellikle yeni nesillerin bol bol kızartma tercih ettiğini düşünürsek fındık yağı ile yapılmış kızartmaları yemesi onun için oldukça olumlu olacaktır.
Fındık yağı tüketimi geçmiş dönemlerde daha çok yapılıyordu ama belirttiğimiz gibi fındık fiyatı arttıkça fındık yağı fiyatları da aynı orantıda artmış oldu. Tabi sadece fındık fiyatı fındık yağının fiyatının yüksek olmasına sebep değil, sık tüketim olmadığından dolayıda rekabet yok ve marketlerde ürün üzerinden önemli komisyonlar elde ediyorlar eğer ürünün satış sayısı fazla olsa marketler fındık yağında önemli indirimler yapmak zorunda kalacaklar.
Özellikle margarin kullanımın yaygınlaşması ise oldukça önemli bir problem daha sağlıklı besinler tüketmek istiyorsanız fındık yağı gibi daha sağlıklı yemeklik yağlar tüketmeniz olacaktır.

Fındık yağının yemeklere ekstra lezzet kattığını ekleyelim. Ayrıca fındığın sunduğu sayısız faydayı yine aynı şekilde fındık yağları da sizlere sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here