Fındık Üreticileri Dikkat! Hibe Başvuruları Başladı

0
6
alan bazlı

Ordu valiliğinde alan bazlı destek hibesine yönelik açıklamalar da bulunuldu,  fındık fiyatlarında ki dalgalanmalar sebebiyle açıklamalar da bulunan ordu valiliği fındık  başta olmak üzere Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair çalışmaları başlatmış durumdadır,

 

Alan bazlı destek hibesi tarihleri

17.09.2017 ile 29.12.2017  tarihleri arasında fındık üreticilerimiz yapacağı başvurular ile fındık fiyatlarının bir nebze de olsa katkı sağlanacağı aşikardır, fındık fiyatlarında ki dalgalanmaların ve üreticinin yanında olmaya çalışan ordu valiliğine üreticinin bizzat kendisinin veya yasal temsilcileri ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Valiliğin yaptığı açıklama aşağıdadır.

Alan Bazlı Gelir Desteği Başvuruları Başladı
2017 üretim yılı fındık alan bazlı gelir desteği başvuruları, 17.09.2017 tarihli ve 30183 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2017/37 Nolu “Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair” Tebliğ uyarınca başlamış bulunmaktadır.

Alan bazlı destek hibesi Valilik Açıklaması

Yayınlanan Tebliğ’e göre; fındık üreticilerimizin, 2017 üretim yılı fındık alan bazlı gelir desteği başvurularını, fındık 17.09.2017 ile 29.12.2017 tarihleri içerisinde yapmaları gerekmektedir.
2017 üretim yılında çiftçi kayıt sistemi kayıtlarını yapmış veya güncellemiş olan fındık üreticilerimizin belirtilen tarihler içerisinde çiftçi kayıt sistemine kayıt oldukları İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine, şahsen veya yasal temsilcileri eliyle, başvuru dilekçelerini imzalamak suretiyle başvuru sürecini tamamlamaları gerekmektedir.
2017 üretim yılında fındık üreticilerimize başvuruları karşılığında her bir dekar (dönüm) için 170 TL destekleme ödemesi yapılacaktır.
Bu itibarla, 2017 üretim yılı çiftçi kayıt sistemi (ÇKS) kayıtlarını yaptırmış olan tüm fındık üreticilerimizin, 29.12.2017 tarihi mesai bitimine kadar çiftçi kayıt sistemine kayıtlı oldukları İlçe Müdürlüklerimize fındık alan bazlı gelir desteği başvurularını yapmak üzere müracaat etmeleri gerekmektedir.
Değerli fındık üreticilerimize önemle duyurulur.
Kaynak: http://www.ordu.gov.tr/ordu-valiligi-basin-duyurusu-2017-18

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here