Fındık Fiyatları Artacak Bekleyin!

0
3
tarim-ve-hayvancilik-bakani-faruk-celik

Son zamanlarda fiyatı neredeyse 10 liraya sabitlenmiş olan fındık fiyatlarının yükseleceğine yönelik açıklamalarda bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Bu rekolteye göre fındık fiyatları artacaktır”. Üreticilere çağrım beklesinler fiyatlar yükselecek.”dedi. Üreticileri biraz daha sabırlı olmaya ve beklemeye davet eden Çelik, ilerleyen günlerin fındık fiyatları için önemine dikkat çekti.

Bakandan Beklenen Açıklama :”Fındık Fiyatları Artacak Bekleyin”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, katıldığı bir televizyon kanalındaki programında hem fındık fiyatları hem de İtalya Ulusal Çiftçiler Konfederasyonu (Coldiretti) tarafından açıklanan “En tehlikeli 10 gıda” listesinde Türk fındığının ilk sırada yer almasına tepki gösterdi. Bakan Faruk Çelik fındık fiyatlarının ilerleyen günlerde yükseleceğini ifade ederek, Coldiretti’nin amacının Türk fındığını karalamak olduğunu açıkladı.
Bakan Çelik, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dünya şampiyonuyuz, fındığın yüzde 68’ini biz üretiyoruz. Rekolte bu yıl düşük. Fiyat iyi gelecek. Tarımsal ihracatın yüzde 18’ini fındık oluşturuyor. Tam rekoltenin düşük olduğu bir dönemde bir özel sektör İtalyandan açıklamada bulunuyor. Bu bir karalamadır. Bu yıl fındık fiyatları artacak, üreticilere çağrım beklesinler fiyatlar yükselecek.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here