DAHA NE KADAR DÜŞECEK SAYIN VEKİL

0
4
erdogan

DAHA NE KADAR DÜŞECEK SAYIN VEKİL

Fındık fiyatlarının 9 lirayı gördüğü bu sezonda Tarım Bakanlığından müdahale bekleyişleri üzerine Ak Parti Ordu Milletvekili ÇANAK açıklamalarda bulundu.

İçinde bulunduğumuz sezonda maliyetinin 14 liradan hesaplandığı fakat fiyatların 10 ila 11 TL arasında değiştiği, fındık fiyatlarının milyonlarca fındık üreticisini üzmeye devam ediyor.

Üreticilerimiz bir an önce fındık fiyatlarınında taban uygulama bekliyor, Başbakan yardımcısı Numan kurtulmuş lisanslı depoculuğa geçilecek açıklamalarına rağmen,fındık fiyatları maliyetin altında satılmakta.

Üreticilerin fındığını maliyetin altında satması bu ülkenin ihracatına büyük kayıplar yaşatabilir, üreticilerimiz hükümetten fındık alımı beklemekte.

Aynı zamanda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının müdahale alımı yapacağı şeklinde duyumlar alınırken Ak parti Ordu Milletvekili Oktay ÇANAK yaptığı açıklamalar şu şekilde:

”Fındık bizim istemediğimiz seviyelere gelirse bakanlık müdahale eder. Çünkü Ak Parti bu konuda net bir tavır sergilemekte. Cumhurbaşkanımız hiçbir zaman bizi mağdur etmemiş olup aynı zamanda Karedeniz insanını çok sevmektedir. Onların kendisine olan desteğinin farkında ve sayın Cumhurbaşkanımız asla üreticiyi yalnız bırakmayacaktır daima üreticimizin yanında olacaktır asla yanlış yapmaz.”

Oktay Çanak Cumhurbaşkanımızın alivre sisteminin sona erdirilmesi için gerekli talimatları verdiğini ve fiyatların daha fazla düşmesinin engellenmesi gerektiğini yoksa fiyatların 7 8 TL civarlara inebileceğini ifade etti.

Güncel fındık fiyatları için TAKİPTE KALIN.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here