CUMHURBAŞKANINI KİMSE DİNLEMİYOR

0
4
ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANINI KİMSE DİNLEMİYOR

2017 ye girdiğimiz ilk günlerde fındık fiyatları ve fındık üreticilerinin sorunları hakkında konuşma yapan Sayın Cumhurbaşkanımızın sözleri askıda kaldı. Yaptığı açıklamalarda fındık piyasasının aleverecilerin elinden alınması gerektiği yönünde açılmalarda bulunan Erdoğan, bu açıklamalardan sonra sadece bir kaç hafta fiyatların hafif  yükselmesi ile son bulurken, bu süreçten sonra fiyatlarda hiç olmadığı kadar düşüş yaşandı.

Yalnız fındık fiyatlarının düşmesi sonucunda üreticinin aklına takılan sorulardan birisi ise Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamalar sonrası neden fiyatların bu denli düşük olduğu.

Hemen ardından twitter da yaptığı açıklamalar ile gündeme bomba gibi düşen Bisimit, ”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fındık fiyatlarına müdahale edin dedi.

Fakat bazı kişiler üreticinin moralini bozarak fiyatları alçak tutmaya çalışıyor. Çünkü referandumdan hayır çıkmasını istiyorlar.

Bismit’in sıraladığı maddeler içerisinde, üreticiden tüketiciye fındığın serüveninde oluşan büyük fiyat farkının azaltılması için açıklama yapan Cumhurbaşkanımızın bugünden itibaren tekrardan fındık fiyatları konusunda Tarım Bakanlığı na talimat vermesi gerekiyor. Ve acilen fındık fiyatlarının hak ettiği değerine gelmesi bekleniyor. Denildi

Bisimit yaptığı açıklamalarda 16 Nisanda yapılacak olan referandumda üreticilerimizin şikayetlerini dile getiren paylaşımlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fındık fiyatları, piyasalarda ki fındık durumu ve fındık üzerinde oynanan oyunlara ilişkin yaptığı açıklamayı alt tarafta bulunan videoda izleyebilirsiniz,

Güncel fındık fiyatlarında hakkında bilgi almak için sitemizi takip edebilirsiniz. Her gün güncek hızlı güvenilir fındık fiyatları sitemizde sizler için güncellenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here