Başkan Özel’den, Kaynarca İçin Doğalgaz Müjdesi

0
3

 Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, ilçenin doğalgaza kavuşacağı müjdesini ve tarihini verdi.

Kaynarca ilçesinde bir restoranda gazetecilerle kahvaltı programında bir araya gelen Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Basın mensuplarıyla sohbet eden Zeynur Özel, ilçedeki bazı gelişmeler hakkında bilgi verdi. Kaynarca Sanayi Çarşısı’nın artık ihtiyacı karşılamadığını ifade eden Zeynur Özel, “İlçemizde kuruluş süreci devam eden Makineciler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içinde küçük sanayi sitesi için yer ayrılması talebimiz Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası (SATSO) tarafından olumlu karşılandı. Küçük sanayi için 120 dönüm yer ayrıldı” dedi.

İlçedeki gelişmeler hakkında basın mensuplarını bilgilendiren Belediye Başkanı Zeynur Özel, Kaynarca’nın bu yıl doğalgaza kavuşacağı müjdesini de verdi. Özel, “33 Kilometresi anahat, 20 kilometresi iç hatlar olmak üzere toplam 53 kilometre doğal gaz hattının yapımı için müteahhit seçimi yapıldı. Çalışmalara Nisan ayında başlanacak. Eylül 2018 tarihinde Kaynarcalılar doğal gaz kullanımına başlayacaklar” diye konuştu.

Başkan Özel, Şehir Parkı’nın bulunduğu yeni yerleşim bölgesinde seyir terasıyla konutların arasında eğimli araziye şelale yapmayı planladıklarını da belirtti. – SAKARYA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here