2017 FINDIĞIN YILI OLACAK

0
7
fındık fiyatları

2017 FINDIĞIN YILI OLACAK

2017 fındığın yılı olacak 2017 fındık açısından verimli ve bol kazançlı bir yıl olacağını düşünen vatandaş cumhurbaşkanının yaptığı açıklama sonrasında fiyatların yükselmesini bekleyen üreticinin yüzü bu sene gülecek. Şu ana kadar herhangi bir donma veya doğal afet ile karşılaşmayan fındık için bu sene verimli bir sezon olacaktır. Cumhurbaşkanının verdiği talimatlar sonrası devreye giren TMO’nun bu sene fındık fiyatlarındaki dalgalanmanın son bulacağını bekliyor.

Samsun ziraat odası başkanı Hasan Tütüncü ‘Bu sene fındık açısından önemli bir yıl olacak Cumhurbaşkanımızın açıklamaları bizim için çok önemli ‘ dedi.

Ayrıca Türkiye’nin fındıkta rekoltesinin yükseldiğini belirten Tütüncü 2015 de yaklaşık 300 bin ton 2016 da 550 bin ton fındık rekoltesinin gerçekleştiğini 2017 de daha fazla rekolte bekliyoruz dedi. Bir bakıma fındık fiyatlarını hava koşulları da etkiliyor nisan ve mart ayında yağış miktarı fındık fiyatlar belirleyecektir. Cumhurbaşkanımızın başkanlığı döneminde fındıkta yaşanan sıkıntılar konusunda üreticinin fındığı elinde tutması gerektiğini hatırlatan tütüncü TMO’nun fındık isteğine göre fındık fiyatlarının yükseleceğini bildirdi. Şu anda fındık piyasasını belirleyen büyük firmalar spekülasyonlar yaparak fındık fiyatlarının yükselmesini engelliyor. Ben çiftçimize bol bereketli bol kazançlı bir yıl diliyorum diyerek sözlerine son verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here